Tığ İşi Şal Modelleri Ve Yapılışı

Tığ İşi Şal Modelleri Ve Yapılışı

Kirpik Modelinden Şal Yapılışı:

Yeni birbirinden değişik modellere ulaşmak mümkün bu aralar.Bu modelin adı kirpik modeliymiş ben çok beğendim.Gelin şalları için ideal bir model bence hele simli ip ile,ya gelinlik üstüne kar beyaz bir renkte yada ebruli modeli ne iple örerseniz ona çok yakışıyor. Simli ip ile yapılınca gelinlere çok yakışan bu harika bu örneği etol yada lizöz olarak ta örebilirsiniz. Bazı yerlerde kirpik modeli, bazı yerlerde ise türkan soray ın kirpiği olarak bilinen kirpik modelinin pek çok değişik şekilleri var. Bu sizler le yapılışını paylaştığım bu model gibi nurgün tezcan deryanın dünyasında yaptığı begonvil şal modeli gibi farklı bir model . harika bu modeli yani türkan şoray ın kirpiği modelini. Her hafta birbirinden değişik modeller ile özellikle çocuk örgüleri ve ile beğeni toplayan nurgün hanım da bu türkan şoray ın kirpiği modelinden yaptığı tığ işi modeli gerçekten çok şık. Özellikle simli yün iple yapıldığı zaman en iddalı modellerden.

İnce Kalın Rüya Şal Yapılışı:

Şal modelleri o kadar çok model var ki insan şaşırıyor. Hepsi birbirinden güzel modelleri sizler le paylaşmaya çalışıyoruz. Daha önce sizlerle paylaştığım türkan şorayın kirpiği şal örneği ile ayni örnekte olan bu modeli çok beğendim. Eli işi yaparken kullanılan şiş ve ip kalitesi çeşidi çok önemli. Yün ip ve biraz kalın şiş kullanarak yapılan bu şal gibi şal modellerinde çok güzel olan el işini yapmak isteyenler için paylaşıyorum. Yapılışını ayrıntılı anlatımlı resimlerle bulabilirsiniz bu şalı. Son zamanlarda oldukça farklı örneklerden oluşuyor. Çok moda olan örneklerden birisi de ince ip ve kalın ip ile yapılan şal modelleri. F-haticenin tasarım atölyesine ait resimler ile yapılışını paylaşıyoruz.  Eskiden bazı örneklerde şiş değiştirerek yapılırdı. Şimdilerde ise ip değiştirilerek yapılan örnekler oldukça gündemde. Oldukça farklı ve değişik tam bir abiye şal, gelin şal modeli olabilecek farklı bir örnek ortaya çıkıyor. Üçgen şalların yerine yapılan dikdörtgen şal modelleri bu senenin modası ve uzun omuz şalı için yapılabilecek değişik ve şık bu örneği yapmak isteyenler için netten bulduğun ayrıntılı anlatımlı resimleri sizler le paylaşıyorum.

Cetvel Şal Yapılışı:

Kredi kartı ile şal gerçekten çok değişik bir fikir. Ben bu şala bayıldım, gelinlerde son senelerde en çok gördüğüm şal bu şal. Bu şal modelinin yapılışını sizlerle paylaşmak istedim. Kredi kartı şalı, kredi kartı şalı yapılışı. Cetvel ile de yapılabilen bu değişik şal modeli genç kızlarında olgun bayanlarında rahatlıkla kullanabilecekleri şıklıkta. Cetvel yada kredi kartı kullanılarak yapılan örgüler arasına  cetvel kullanılarak yapılan şapka modeli gerçekten beğenilmeyecek gibi değil.  Mantık olarak pıtırcık kredi kartı şalına çok benzeyen bu değişik ve şık şal modeli gelin şalı olarak gerçekten çok ideal bir model. Şal modelleri içinde üçgen şal modellerinin yanında bu cetvel şal modeli gibi  dikdörtgen olan şal modelleri bence en kullanışlı şal modeli. Omuz şalı olarak kullanımı rahat olan bu şal modeli hem şık hemde rahat kullanımından dolayı çok tercih edilen bir şal modeli olmakta. Birbirinden değişik çeyizlik yada gelin şallarının bir çok modelini anlatımlı olarak sitemizde bulabilirsiniz. Çoğu şal modelini yapılışlı olarak sizler le paylaşıyorum ki hem anlaşılır olsun ve yaparken zorlanmayın. Ebruli ip ile yapılan arada top modeli olan yani halk dilinde pıtırcık olarak bilinen model ile hazırlanmış bu şal modeli çok şık.

yün ipten tığ İşi şal yapılışı:

ipi çok ince kullanmalısınız. İncecik tığ ile ünlü ip markalarının iplerinden olan yün ip ile resimlerde de gösterildiği gibi yan uç kısmından başlanarak yapılan bu şal modelinde ebruli ip gerçekten çok yakışmış. Açıklamalı el işi modellerine en güzel örnek olan bu modelin resimlerine tıklayıp büyüterek yakından inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ