Oya Modelleri Ve Yapılışı Google

igne-oyasi-ile-fiyonk-yapilisi-4

:

Son zamanlarda çok gündemde bu oya modeli. Boncuk kullanılarak yapılan bu oyayı iğneye geçirilen ipliği boncuğa geçirerek her yerini kapatacak şekilde hazırlayarak yapıyoruz. İstediğiniz renklerde ve istediğiniz boylarda yapabileceğiniz oldukça değişik ve kolay bir oya modelinin yapılışını resimli anlatım ile sizler le paylaşıyoruz.

Fiyonk Oya Yapılışı:

Filkete oyası da denebilir bu oyanın yapılışı. Büyük boy filkete iğnenin başını çıkararak yapıyoruz bu filkete oya modelini. Renk seçimi ve fiyonk oyasının sayısı tamamen sizlere kalmış .Bu modeli her tür yazma oyası olarak yapabilir hatta boncuk kullanarak yapılan modelleri mendil kenarı oyası olarak ta yapılabilir.

Tomurcuk Oya Yapılışı:

Oyalar özellikle de iğne oyaları çeyizlerin özellikle olmazsa olmazı. Özellikle gül yada tomurcuk gül oyaları yamaları süsleyen en çok kullanılan oyalardan. Bende bunu düşünerek  sizlerle tomurcuk gül  iğne oyası yapılışını resimler ile anlatılışı ile sizlerle paylaşmak istedim.  Netten aldığım bu güzel oya modelini sizler de çok beğenip kolayca yapabileceğinizden eminim.

 


Etiketler:bebek battaniye resimleri, deryanın dünyası nurgun tezcanin bere yapilisi, oya modelleri ve yapılışları

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


8 + = onbir