Oya Modelleri Ve Yapılışı

Oya Modelleri Ve Yapılışı

Boncuk Sarma Oyası Yapılışı:

Son zamanlarda çok gündemde bu oya modeli. Boncuk kullanılarak yapılan bu oyayı iğneye geçirilen
ipliği boncuğa geçirerek her yerini kapatacak şekilde hazırlayarak yapıyoruz.
İstediğiniz renklerde ve istediğiniz boylarda yapabileceğiniz oldukça değişik ve
kolay bir oya modelinin yapılışını resimli anlatım ile sizler le paylaşıyoruz.

Fiyonk Oya Yapılışı:

Filkete oyası da denebilir bu oyanın yapılışı. Büyük boy filkete iğnenin başını çıkararak yapıyoruz bu filkete oya modelini. Renk seçimi ve fiyonk oyasının sayısı tamamen sizlere kalmış .Bu modeli her tür yazma oyası olarak yapabilir hatta boncuk kullanarak yapılan modelleri mendil kenarı oyası olarak ta yapılabilir.

Tomurcuk Oya Yapılışı:

Oyalar özellikle de iğne oyaları çeyizlerin özellikle olmazsa olmazı. Özellikle gül yada tomurcuk gül oyaları yamaları süsleyen en çok kullanılan oyalardan. Bende bunu düşünerek  sizlerle tomurcuk gül  iğne oyası yapılışını resimler ile anlatılışı ile sizlerle paylaşmak istedim.  Netten aldığım bu güzel oya modelini sizler de çok beğenip kolayca yapabileceğinizden eminim.

Oklavada Boncuklu Oya Yapılışı:

Çok hoş hemde çok kolay bir boncuklu oya yapılışı. İster oklava kullanın yapımında, isterseniz kalem kullanın oyanın uzunluğunu siz ayarlayabilirsiniz. Boncuklu oya modellerinin en güzel örneği olan bu oyayı istediğiniz boylarda ve istediğiniz renklerdeki ip ve boncuk ile de yapabilirsiniz. Ayrıca düğünlerde çok kullanılan mendilleri süslemek içinde kullanabilirsiniz.

Menekşe Oya Yapılışı:

Çiçekler halinde yapılan hangi el işinde kullanılırsa kullanırsın her zaman çok beğenilir. İşte iç açan yemeni kenarlarına oya olarak yapılabilecek istediğiniz renklerde yapılabilecek kolay ve iç açan bir el işi modeli.

Yeni Oya Modelleri Ve Yapılışı:« | »

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ