Murat Boz Beresi Yapılışı Google

murat boz beresi

ın programı Deryanın dünyasında, ile Birlikte Ördükleri nin yapılışını paylaşıyoruz. Çok beğenilen bu Murat Boz beresi kolay örülmesi ile ve çok şık olmasıyla baya bir ilgi gördü. Örgü konusunda uzman olmayanların bile kolayca örebileceği, artırma eksilme gibi kafa karıştırıcı bir durumu olmayan dir. Çocuklar içinde yapılabilen bu değişik ve gençlerin çok beğendiği murat boz beresini ebruli ip ile de yapabilirsiniz.

Murat Boz Beresinin yapılışı:

– 6 nolu şiş
– Orta kalınlıkta yün

Bere Yapımına 80 ilmek ile başlıyoruz. iki ters iki düz  12 sıra lastik örüyoruz. Sonra tam lastik bitip düz örgüye geçerken 10 diş arttırıp 90 ilmeğe tamamlıyoruz. 8 sıra ördükten sonra 10 diş daha attırıyoruz ve 100 ilmeğe  tamamlıyoruz. 37 cm ördükten sonra  aralarda ip takmak için delik yapıyor ve örgüyü kapatıyoruz. İpi için 100 ilmek örüp 6 sora bitiriyoruz.Düz örmek istemeyenler için resimdeki bere için 6 sıra diz örüyoruz 6 sıra ise tor örüyoruz hepsi bu kadar. İster tek renk isterseniz de renkli yapabileceğiniz bu değişik ve şık murat boz beresinin yapılışı gerçekten kafa karıştırmıyor. İster büyükler için yapabilirsiniz isterseniz 35 ilmekten başlayıp aynoı şekilde örerek murat boz çocuk beresini de yapabilirsiniz. Uç kısmına yapacağınız ponponlar ile uzun bere modeli şeklinde olan bu murat boz beresini öaellikle gençler çok berenmekte.


Etiketler:murat boz beresi, örgü murat boz beresi, murat boz sapkasi orgu

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. esma ebrar başol diyor ki:

    ben seni çok seviyorummm. çok çok çok yakışıklısınnn … seni seviyorum muratım benim aşkımmmmmmmmmmmmm …………………… ı love you murattttttttttttt bozzzzzzzzzzz esma ebrar başol-*

Yorum Yaz


7 + = oniki