Lif Modelleri Ve Yapılışları

Lif Modelleri Ve Yapılışları

Çeyizlik birbirinden değişik lif modellerinden bana ait kare lif modelleri,çiçekli lif modelleri ve daha bir çok lif modeli sizlerle paylaşmak istedim. İstediğiniz renklerde yapabileceğiniz bu değişik 2014 lif modellerini beğeneceğinizden eminim. Eğer lif örneklerini yaparken takıldığınız yer olursa sorarsanız yardımcı olmaya çalışırım.Değişik vede farklı bir lif modeli bu çiçek yada papatya lif modeli.Üste halka örerekte asma kolaylığı sağlayan bu lif modelini,genç kızların çeyizlerinde göz kamaştıracaktır.Geçenlerde hediyelik ördüm.Resimde beğenmemiştim ama yapınca herkes model isteriz dedi durdu.Değişik model arayanlar ve yapıp satan arkadaşlar için değişik bir lif modeli.Hele yapıp satıyorsanız bu modelden çok para kazanacaksınız eminim.Sakallı yada simli ipten yaparsanız dahada farklı olacak bu lif modelini,bebe yünü ile örerek bebekleriniz içinde kullanabilirsiniz.

Yıldız Lif yapılışı:

Çok beğenilen yıldızlı lifin resimli anlatımı ile yapılışını sizlerle paylaşmak istedim.Bu yıldız lif örneğinden tutacak yapanlarda çok var.Sizler için iki ayrı yapılışı paylaşıyorum.Yaratıcılık sizden yapılışı bizden.

Fırfırlı Lif Nasıl Yapılır?

Dört parçayı dilediğiniz boyda, renkte yapıyor sonra birleştiriyorsunuz.Kenara ve ortaya ise resimde görüldüğü gibi ya dondurma çubuğu yada kalem kullanarak bir yere istediğiniz fırfırın yoğunluğuna göre 4 yada beş batarak fırfırımızı yapıyoruz. Fırfırın uçlarına farklı renkle sık iğne giderseniz çok güzel oluyor.

Eldiven Lif Modelleri Ve Yapılışı:

Özellikle bebeklerde çok kullanılan eldiven lif modellerinden en değişik ve en farklı olanı sizler için aradım ve buldum.Kalan parça iplerinizi değerlendirirken çeyizinize de katkıda bulunacaksınız.Geri dönüşüm ve yenilemenin gündemde olduğu son senelerde böylesi kullanışlı modeller çok lazım.İstediğiniz iplerden yapabilirsiniz,hatta simli, sakallı ip çok yakışıyor böylesi değişik modellere.Model ilk bakışta karışık gibi görünse de resimleri takip ederek kolayca yapacağınızdan eminim.Artık kadın programlarındada değişik modeller görmek mümkün olsada lif modeli ben hiç görmedim.Çeyizlerin vazgeçilmezi lif örnekleri nize bir yenisi de benden olsun istedim.

Kalpli Lifin Yapılışı:

Lif ipi ile istenilen renklerde ve boyda 4 ayrı parçadan oluşan oldukça şık ve gelin bohçalarında ve çeyizlerde çok kullanılan lif modellerinden olan kalpli lifin yapılışını resimli olarak paylaşıyoruz.Dört tane kalp modelinden oluşan ve bu kalpleri birleştirerek yaptığınız bu kalpli lif modeli geçen sene çeyizlik lif modellerinde en çok aranan kalp lif modellerinden oldu. Yakın çekim resimler ile istediğiniz renklerde bu kalpli lif modelini yapabilir ve orta kısmına yapacağınız katmerli çiçek ile lifi tamamlayabilirsiniz.

Çiçekli Lif Modelleri Ve Yapılışı:

Çiçekli lif modelleri çok var bu örneğe benzeyen. Fakat bu çiçekli lif iki kat örülmüyor. Öyle iki renklerde yapmanıza gerek yok illa. Elinizdeki parça ipleri değerlendirmek içinde örebileceğiniz çiçekli  değişik lif örneği çok şık çok kolay da yapılışa sahip. İşte adım adım resimler ile anlatılmış bu değişik lif modelinin yapılışında hiç zorlamayacaksınız. Çeyizlerde yada hediyelik olarak daha çok kullanılan bu değişik çiçekli lif yapışılını beğeneceğinizden eminim.

Hayvanlı Horoz Lif:

değişik lif modelleri çok konuşulmakta. Bende çok beğenmiş ve bu horozlu lif modelini yapmıştım. Taban kısmının rengini yeşil yaptım ki çimenlerde olduğu belli olsun. Yakın çektiğim resimler ile sizler de horozlu lif modelini istediğiniz renklerde yapabilirsiniz.

Hayvanlı Ördekli lif modelleri:

çeyizlik lif modellerinden bohçalık liflerden olan çok kullanılan ördek lif modelinin istediğiniz renklerde yapabilesiniz diye yakın çekim bir çok resmini de sizler le paylaşıyorum.

Elbise Lif Modelleri:

Kenar kısımlarını ve yaka kısmını sakallı ip ile yapılan bu değişik elbise lif modeli tam çeyizlik lif modellerinden. Yaka kısmını yapılırken zorlanılan bu elbise lifin yaka kısmını ayrı olarak yakın plan çektim resmini.yıldız şeklindeki lif modelini istediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Çeyizlik lif modelleri ve en yeni lif modellerin den olan bu değişik ve şık yıldız lif örneğinin kollarının her birine çiçek yapmak çok iyi bir fikir olmuş.

Gelin Damat Lifi Yapılışı:

Son senelerde püsküllü lif yada gelin damat lifi olarak bilinen lifi yapmak isteyenler için yapılışını anlatan resimleri suzan hanımın lifleri eşliğinde sizler le paylaşıyoruz. Banyo sabun bezi örneklerini kendi düğün resimlerinize benzeterek bohçalara yada gelin lifi olarak yapmak mümkün.« | »

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. arzuman diyor ki:

    kızlı örneğin yapılışı nasıl

BİR YORUM YAZ