Resim Bulunamadı

Kasnak Lif Nasıl Yapılır?

17 Ocak 2014
 • Kasnak Lif Nasıl Yapılır?

  özellikle çeyizlerde çok kullanılan,hediyelik yada kullanmalık olarak tercih edilen çeyizlerin vazgeçilmezi değişik modellerine değişik ve yapılışı çok kolay kasnakta yapılan olay bir lifin yapılışını sizlerle paylaşmak istedim. Bu modeli kasnakta ebruli ipten yapılmış amam siler isterseniz tek renk yaparak lifi çiçek yada kurdele ile süsleyebilirsiniz.. Değişik modelleri için tıklayın ve en yeni liflerden beğendiğinizi yapın.Kasnakta ponponlu lifin yapılışını da normal kasnak lifin yapılışını da sizlerle paylaşmıştım. Lif yapacaklar için kasnakta yapılmış lif modellerinden seçtim. Kalan iplerle bile yapabileceğiniz rengarenk lifler çok moda. Parça iplerinizi değerlendirirken çeyiz dizebilir,kendiniz kıllanabilir hatta satıp bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Son moda son zamanlarda çok aranan kasnak lif modellerini ben çok beğendim umarım sizlerde beğenirsiniz.

  Çok lif örneklerini sizlerle paylaştım ama bu değişik lif modelini çok beğendim. Lif yapılışının yanında fıstık yada badem örneklerininde çok kullanıldığı bu değişik lif benim beğenimi kazandı. Şapka,bere ve en çokta şallarda kullanılan fıstık yada badem örneğinin bu lifi bu kadar çok yakışması ne güzel. Uzun lif modelini de yapabileceğiniz fıstıklı lifi genç kızlarımızın çeyizlerine beb yünü iplerden yeni bebeklerinize ve kendiniz içinde örebilirsiniz.Tığ ile yapılan şiş ile yapılan liflerin yanında kasnakta yapılan kasnak liflerde eskilerden beri çok moda. Bazı şehirlerimizde örgü yada şiş pek bulunmaz, genç kızların çeyizinde sadece kasnak lif görebilirsiniz. Eskiden tek model yapılan kasnak liflerde artık sınır yok. İstediğiniz şekilleri verebileceğiniz gibi ponponlu kasnak lifler son zamanlarda çok moda. Yapılışını yazma gereği duymuyorum, resimler yeterince açık anlatıma sahip. Kasnağınızı istediğiniz boyda tuhafiyeden alabilirsiniz.İstediğiniz renklerde ve boyda resinleri takip ederek kolayca yapabilirsiniz.

  Kasnakta lif yapılışını sizlerle paylaşmıştım.Şimdide kasnakta yapılan ponponlu lifin yapılışını sizlerle paylaşmak istedim. Yine aşama aşama anlatımlı resimler paylaştım ki hiç zorlanmadan yapabilesiniz. Temel aynı aslında ile ipletin diziliş şekilleri aynı. İstediğiniz renkleri resimlerde gösterildiği gizi dizdikten sonra ponpon yapacağınız ipleri ponpon yapacağınız yerlerden kesiyorsunuz O kestiğiniz yerde ponpon oluşuyor.  Arkadaşım çok yapar kasnak lifi be kalan iplerle rengarenk yada ebruli iplerle çok yapar ve gerçektende çok güzel olur.Ponponlu lifler her zaman daha farklı bir havaya sahip olmuştur. Kasnakta yapılan bu değişik ve bir o kadarda göz alıcı ponponlu lif modellerinin yapılışları da çok kolay. Kasnakta istediğiniz şekli verebileceğiniz ponponlu lif modelleri bence tığ yada şiş ile yapılan liflere göre daha kolay bir yapılışa sahip. Özellikle çeyiz hazırlığında olanlar için değişik örnek arayanlar için bu ponponlu liflere seçtiğimiz bu modeller görmeye değer güzellikte.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  cicekli-altigen-lif-
  2014 Lif Modelleri
  ayi-lif-modeli-
  Lif Örnekleri Arşivi
  lif-yapilisi-15
  Gelin Damat Lifi Yapılışı Resimli
  yeni-uzun-ugur-bocekli-lif-modelleri-5
  Uzun Lif Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.


  − 1 = yedi

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>