Boncuklu Oya Modelleri Google

yeni-oya-modelleri-

:

Eskilerden günümüze bayanların çok kullandıkları yemenilerin uç modellerinden topladım sizler için. Çoğu modeli annemin eskiden kullandığı örneklerden yani çok eski örneklerden seçtim. Pullu örnekten, boncuk luya kadar çiçeklilerden yaprak modellerine kadar birbirinden değişik, ister kullanmalık isterseniz de çeyizlerde olmazsa olmaz bu örnekleri ben çok beğendim. Beğendiğiniz örneği tığ ile resmi büyütüp yapabilirsiniz. Boncuklu eskilerden bu yana bayanların çok kullandıkları yazma yada tülbent oyası modellerinden çok eski amam çok şık oya modellerinden.  Boncuk ile yapılan ister tığ ile yapılan oya modellerinden, ister iğne oyası modellerine,mekik ile yapılan oya modellerinin hepsinde boncuk kullanarak yapılan yazma ucu yada tülbent oyası modelleri genç kızların çeyizlerinde oldukça fazla yer tutmaktadır.

Gösterişli Boncuksuz Oya modelleri:

Genellikle namaz tülbent oyası olarak tercih edilen oyalardır. Her bayanın çeyizinde mutlak bulunur oya. İster boncuklu oya, ister boncuksuz namaz baş örtü kenarları yanında kurdele oya yada mekik oya gibi değişik örnekleri de hem galerimizde hemde sitemizde yapılışı ile bulabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz? )
Loading...Loading...

Etiketler:oya modelleri, Oya örnekleri, Oya modeli

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


sekiz + = 13